“Збираюсь потрохи в Одесу”. Леся Українка

«Збираюсь потрохи в Одесу» – це рядок з листа Лесі Українки братові Михайлу до Києва. На початку липня 1888 року Леся з батьком вперше завітала до Одеси і з того часу саме Одеса часто ставала прихистком для молодої поетеси, причому в нашому любому місті Леся бувала не менше двадцяти разів.

Вчора 29 липня був проведений захід присвяченій 130-й річниці відвідувань Лесі Українкою Одеси. Про цікаві факти з життя Лесі розповіла лауреат премії імені Василя Стуса Галина Могильницька. Родзинкою заходу стали виступи учениць музичної школи імені професора Столярського: Ася Пшенична та Валерія Топотун зачитали вірші, а Софія Дорошева та Аніта Сиркіна – заграли на бандурах й заспівали пісні. Гостями заходу також були поетеса Альона Волкова, яка спеціально приїхала на захід з м. Рені й ознайомила слухачів з власною творчістью та Василь Дяченко, який прочитав свої улюблені вірші Лесі Українки.
Бібліотекарі підготували й презентували виставку творів Лесі Українки.

Захід пройшов за підтримки департаменту освіти і науки ОДА. Організатор: КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді»

повне відео

поділитися