Закон України “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”.

З 1 січня 2023 року набув чинності Закон України “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”.
Нагадаю, що 13 грудня 2022 року Верховна Рада України ухвалила відповідний законопроєкт – “за” проголосували 322 народних депутатів.
До розробки Закону були залучені фахівці Міністерства у справах ветеранів України. А документом відведено значне місце українським ветеранам та ветеранським політикам.
Як повідомляє Міністерство у справах ветеранів України даний Закон вперше в історії незалежної України визначив мету, завдання, принципи, напрями, особливості формування та реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності як складової забезпечення національної безпеки України. Ним також визначені гарантії участі громадян України, закордонних українців, громадських об’єднань та інших інститутів громадянського суспільства у її реалізації.
Серед основних положень Закону, зокрема:
• визначено поняття “українська національна ідентичність”, “громадянська ідентичність”, “військово-патріотичне виховання”, “громадянсько-патріотичне виховання”, громадянська освіта”, “громадянські компетентності” та ряд інших;
• закріплено визначення державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, окреслено її стандарти, мету, завдання, пріоритети, принципи;
• визначені складові державної політики в утвердженні української національної та громадянської ідентичності – національно-патріотичне виховання, військово-патріотичне виховання та громадянська освіта.
Зокрема, громадянсько-патріотичне виховання буде здійснюватися за напрямами популяризації історії України. Увага акцентуватиметься на боротьбі українського народу за самовизначення і творення власної держави, етапах державотворення та борців за незалежність, а також вшанування видатних особистостей, ветеранів війни, героїв, які полягли в боротьбі за Україну.
Військово-патріотичне виховання передбачатиме підготовку кваліфікованого кадрового потенціалу з числа ветеранів, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників Революції Гідності з подальшим залученням їх до організації освітньої діяльності з початкової військової підготовки, реалізації програм, проєктів та заходів військово-патріотичного виховання, розповіли фахівці Мінветеранів.
Крім того, ветерани будуть інтегровані до забезпечення громадянської освіти, зокрема до викладацької діяльності.
Крім того Законом визначено статус центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, яким є Національна комісія з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності, а також визначено повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування у цій сфері.
Законом закріплено активну роль громадян України, громадських об’єднань, благодійних та інших організацій, професійних і творчих спілок, органів самоорганізації населення та засобів масової інформації в реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Ознайомитись із законом можна за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2834-20?fbclid=IwAR3PxOBsQS2bcrkcM1xHd2bhqoVLBGcWurnAq-5nMnOPVgFxSrAElLCzw-Q#Text

 

поділитися