Важлива інформація від Департаменту освіти і науки ООДА

Забезпечення права на освіту для учнів закладів освіти області є пріоритетним. Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації схвильований стрімким збільшенням кількості захворілих учасників освітнього процесу. За оперативною інформацією керівників органів управління освітою з початку нового навчального року коронавірусну інфекцію діагностували у 97 учнів та 182 працівників закладів загальної середньої освіти. У зв’язку з виявленими підтвердженими випадками COVID-19 на самоізоляції перебуває 141 клас, 3572 учня та 201 працівник закладів освіти. Навчання з використанням дистанційних технологій організовано у 7 закладах, в яких навчається 1633 учня.
Ситуація, що склалася вимагає вжиття ефективних заходів для налагодження освітнього процесу в умовах пандемії. Відповідно до пункту 4 статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 (зі змінами), листа Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 року№1/9-275 «Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдженню СОVID-19», Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, рекомендує внести зміни до структури/тривалості навчального року, необхідні для проведення осінніх канікул/запровадження дистанційної форми навчання з 15 по 30 жовтня 2020 року включно.
За умови прийняття рішення про організацію навчання з використанням дистанційних технологій, Департамент зобов’язує
керівників закладів загальної середньої освіти області врахувати технічні можливості освітніх закладів, педагогічних працівників та учнів.
Щодо закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, то вони, згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки, перейшли на дистанційну форму роботи до 15 листопада. У зв’язку з практичною неможливістю забезпечити безпечні епідеміологічні умови масового перебування здобувачів освіти в гуртожитках, їм рекомендовано тимчасово виїхати з гуртожитків (окрім сиріт; осіб, позбавлених батьківського піклування; здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, «червоних» карантинних зон; іноземних громадян та осіб без громадянства; здобувачів освіти, які поєднують навчання з роботою).
Щодо закладів області комунальної форми власності: Департамент, як орган управління підпорядкованими закладами освіти повідомляє про встановлення терміну осінніх канікул для цих закладів – з 15 по 30 жовтня 2020 року.
поділитися