Про лекцію: “Літературно-поетична зустріч “Василь Стус: ікона чи людина?”

20 січня чудова Ірина Нечиталюк (кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечникова) провела лекцію про Василя Стуса в улюбленій локації ООНУБ ім. Грушевського. В лекції особллива увага була приділена перебування Стуса а Одесі.
Весь травень 1963 року в Одесі у Будинку творчості на Дачі Ковалевського тривав семінар творчої молоді. Одним із його учасників був і Стус, який уже тоді вирізнявся і натурою, і талантом. Лекції читали викладачі філфаку – Недзвідський Андрій Володимирович, В’язовський Григорій Андрійович, Дузь Іван Михайлович. Секцією поезії керував відомий критик Віктор Іванисенко. Серед слухачів були Борис Нечерда, Микола Вінграновський, Дмитро Шупта, який намалював олівцем портрет Стуса та інших семінаристів та лекторів. Серед слухачів були не тільки письменники. Так, скульптурний портрет Стуса зробив молодий талановитий скульптор Володимир Сорока, який у часи реакції безслідно зник. Тим подіям і зокрема Стусу Дмитро Шупта присвятив поему-алатир “Місяць над морем.
Магістрантки української філології Дурбалова Ірина та Анна Бібік гармонійно доповнили лекцією декламуванням віршім та читанням листів В. Стуса.  
поділитися