Онлайн-зустріч «Україна Соборна» до 102-ої річниці проголошення Акта Злуки Української та Західноукраїнської народних республік.

21 січня 2021 року Володимир Полторак взяв участь у онлайн-зустрічі, організованій Українським інститутом національної пам’яті «Україна Соборна». Захід приурочено до 102-ої річниці проголошення Акта Злуки Української та Західноукраїнської народних республік. Виступив з короткою доповіддю про місце Одеси в процесі об’єднання України, в подіях національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Як зазначають організатори, ідея заходу полягає в тому, щоби зібрати представників з різних областей з нагоди Дня Соборності України задля обговорення таких питань:

  • які події відбувалися в їхньому регіоні 100 років тому?
  • як відроджувалося свято Соборності в краї?
  • які проблеми з минулого залишаються актуальними сьогодні?
  • як бачиться соборність України в майбутньому?

У включенні беруть участь представники територіальних органів Інституту та запрошені – люди різних професій (історики, філософи, політологи тощо).

Мета: актуалізувати тему необхідності консолідації, популяризувати знання про події Української революції, зокрема шлях українства до проголошення Акта Злуки 1919 року, показати, що ми відповідальні за пам’ять про минуле та творення майбутнього, реально оцінюємо виклики сучасності та вміємо об’єднуватися перед ними.

У заході візьмуть участь представники Києва, Дніпра, Вінниці, Одеси, Луцька, Чернігова, Харкова та Рівного.

поділитися