«Нехай мої струни лунають»: цикл заходів з нагоди 150-річчя Лесі Українки

Сьогодні в бібліотеці Грушевського, у відділі соціокультурної діяльності ООУНБ імені М.С. Грушевського відбувся яскравий і дуже цікавий захід до 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки «Нехай мої струни лунають»: цикл заходів з нагоди 150-річчя Лесі Українки !!! Цікаві доповідачі,декламування віршів Лесі Петрівни,перевидання книги “Подорож до моря”… Все це і більше завершилося феєричним виступом акторів
Одеського академічного українського музично-драматичний театру ім. В. Василька.
«Хотіла б я піснею стати» – так називається художньо-документальна зустріч в Театральній вітальні, яку представили присутнім в бібліотеці артисти Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька .
Автор театрального дійства Любов Федченко зосередила увагу на темі «Леся Українка і Одеса» періоду від 1888 року, коли 17-річна Леся вперше приїхала до моря, і до 1913 року, її останнього приїзду, останнього в житті геніальної Лесі. Були використані листи, спогади, поезії…
Леся Українка зустріла в Одесі людей, близьких їй по духу, тут почалася її дружба з Гретхен (Маргаритою Комаровою). Існує близько 20 історичних місць, пов’язаних з перебуванням Лесі Українки в Одесі.
Художньо-документальна оповідь була сповнена щирості, схвильованості від пізнання ще незнаної всім нам геніальної письменниці і просто красивої, життєлюбної, сильної, талановитої жінки. Звучали поезії – відкривалася душа – в прекрасному виконанні артистки Юлії Харчук. Пісні на слова Лесі Українки «Морська тиша», «Хотіла б я піснею стати» виконала чарівна Наталя Шпір. А Лесину Гретхен (Маргариту Комарову), що завжди була поруч – в радісні хвилини й нелегкі часи – представила молода артистка Катерина Сударєва.
Провів нас по Лесиних стежках: зустрічах, прогулянках по одеських вулицях, бульварах, парках та околицях міста, годинах її творчості та хвилинах відпочинку біля моря актор Максим Линник.
Вулиця Жуковського, 27, пов’язана з іменем Лесі Українки, де найчастіше зупинялася поетеса у Комарових, назавжди згадка про те, що тут бувала Леся Українка…
Центр патріотичного виховання вдячний за запрошення бути співорганізатором і можливість показати відеоролики з нашого дистанційного заходу “Лесині читання”, який проходить за підтримки Департаменту освіти і науки ООДА!
поділитися