З днем українських миротворців!

15 липня — День українських миротворців.

Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Починаючи з 1992 року Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. У військових операціях взяло участь 44 000 українських військовослужбовців, 55 з них – загинуло.

Відповідно до чинної Стратегії національно-патріотичного виховання, в цьому ціннісному процесі важливо використати і виховний потенціал, пов’язаний із героїзмом українців, які були учасниками міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

https://uk.wikipedia.org/wiki/День_українських_миротворців

поділитися