МАНДРУЙТЕ ОДЕЩИНОЮ

#МАНДРУЙТЕОДЕЩИНОЮ
Любі друзі, завершується на Одещині час осінніх мандрівок, таких мальовничих та яскравих. Сьогодні ми оповімо про шлях, гідний досвідчених туристів – тривалість його, враховуючи дистанцію, може скласти весь світловий день. Отже, в дорогу!


СЛІДАМИ ЗЕЛЕНОГО ФУРГОНУ
від Буялика до Северинівки (20 км)
Пішохідний дводенний маршрут верхів’ями Куяльницького лиману. Починається від залізничної станції Буялик і завершується в селі Северинівка.
Перша частина маршруту – терени колишньої болгарської колонії Великий Буялик та українських сіл на березі річки Малий Куяльник.
Згодом ландшафт стає пересіченим, глибокі долини та круті схили вкриті деревами та кущами. Неподалік від відомого в літературі села Северинівка, заснованого представником роду Потоцьких, розташоване джерело кришталево чистої води «Третій Бог». Тут в лісі біля джерела можна зупинитись на ночліг.
В Северинівці можна оглянути залишки лікарні ХІХ століття та храми – католицький та православний. Тут проходив старовинний чумацький шлях, а згодом – старокиївська (балтська) дорога. Нею додатково можна дійти до верхів’їв Куяльницького лиману неподалік Старої Еметівки.
З пагорбів міжлимання відкривається прекрасний вид, на обрії можна побачити передмістя Одеси.
Від Северинівки до Одеси можна добратись рейсовими автобусами чи іншим попутним автотранспортом.

Карта маршруту

Нагадуємо, що найкращий спосіб провести вихідний – мандрувати рідним краєм. Скачуйте в форматі Методичні рекомендації, як краще організувати свій похід за посиланням 

(матеріал підготував Володимир Полторак)

поділитися