#МАНДРУЙТЕОДЕЩИНОЮ

Любі друзі, триває на Одещині час осінніх мандрівок, таких мальовничих та яскравих, і водночас багатих на усіляку здобич. Здобич може бути різна – інтелектуальна та іноді й матеріальна. Скільки дорогою можна зібрати шипшини, горіхів та грибів – нікому не відомо. Сьогодні ми оповімо про шлях, гідний досвідчених туристів – тривалість його, враховуючи дистанцію, може скласти весь світловий день. Краще обрати суботу, відправитись до Саврані, відомої лісами, ковбасами, віниками та Святим Миколаєм. Отже, в дорогу!
ЛІСОВА ПІСНЯ САВРАНІ
до вікового дубу в Слюсаревому (20 км)

Це пішохідний одноденний маршрут, який прямує спочатку берігом Південного Бугу, потім занурює мандрівника в хвойні ліси, і далі прямує до найдавнішого дерева Півдня України – Слюсаревського Дуба, якому офіційно скоро виповниться 600 років, а неофіційно він має вік 800 років.

Почнемо маршрут в містечку Саврань. Воно знаходиться при впадінні річки Савранки до Південного Бугу. Назва походить з золотоординських часів, довгий час вона відносилась до річки. В 1630-х французький інженер Гільйом Боплан побудував на замовлення Станіслава Конецпольського фортецю в гирлі Савранки. В ХІХ столітті в містечку Саврань функціонувала перша в Україні школа бандуристів. Один з викладачів цієї школи Тимко Падура написав на Побужжі відому польську пісню «Гей, соколи».

Мальовничі береги Південного Бугу доповнюються гранітними скелями та порогами. Тут розташована мала гідроелектростанція.

Від міського пляжу берегом Бугу можна дійти до гирла Савранки, а звідти повернути на південь і через хвойні ліси дійти до села Слюсаревого. Тут розташована дубрава з десятками столітніх дубів, серед яких височіє красень-старожил – віковий дуб, який вважається найстарішим деревом Одещини.

 

Карта маршруту: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=19c6WbjIkgu2Y7aguJeTd4BTdBM6XAYqy&ll=46.58646149129957%2C30.971024320684723&z=14

Нагадуємо, що найкращий спосіб провести вихідний – мандрувати рідним краєм. Скачуйте в форматі Методичні рекомендації, як краще організувати свій похід за посиланням: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/26407

(матеріал підготував Володимир Полторак)

 
поділитися