#МАНДРУЙТЕОДЕЩИНОЮ

    Любі друзі, настає на Одещині час осінніх мандрівок, таких мальовничих та яскравих, і водночас багатих на усіляку здобич. Здобич може бути різна – інтелектуальна та іноді й матеріальна. Скільки дорогою можна зібрати шипшини, горіхів та грибів – нікому не відомо. Сьогодні ми оповімо про шлях, гідний досвічених туристів – тривалість його, враховуючи дистанцію, може скласти весь світловий день. Краще обрати суботу, і якнайранішою маршруткою відправитись до села Маяки, яке має багатосотлітню історію міста і фортеці. Отже, в дорогу!
ДНІСТРОВСЬКИЙ ЛИМАН
від Маяк до Овідіополя (30 км)

Це пішохідний одноденний маршрут східним берегом Дністровського лиману з панорамним оглядом дельти Дністра. Низка населених пунктів заснована ще литовцями (Маяки – Чорний Город), татарами (Овідіополь – Аджидер), запорозькими рибалками (Калаглія), відставними моряками та німецькими колоністами (Надлиманське).

Ландшафт місцевості перерізаний глибокими ярами, беріг високий. Лісопосадки, виноградники та поля формують кольори пейзажу.

В Маяках можна оглянути міст через Дністер, астрономічну обсерваторію, а потім вийти на огляд панорами дельти Дністра.

Мальовничий беріг над Карагольською затокою Дністровського лиману приваблює орнітологів. З сильною оптикою можна добре оглянути згори узбережжя, вкрите очеретом. Назва перекладається з тюркської як «Чорне озеро» – вочевидь це слід замку Чорнігроду, зведеного литовцями у 1421 році за наказом подольського воєводи Гедигольда.

По дорозі на південь слід оглянути розкопки античних поселень, а також Овідіопольської фортеці, зведеної у 1793 році. Згодом її використовували як пересильний пункт для прибулих з південної Німеччини колоністів.

В затишному південноукраїнському містечку Овідіополі на березі лиману маршрут можна закінчити фотографією на тлі монументу давньоримському поетові Овідію, який за помилковою легендою останні роки свого життя провів саме в цій місцевості.

 

Карта маршруту: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=19c6WbjIkgu2Y7aguJeTd4BTdBM6XAYqy&ll=46.58646149129957%2C30.971024320684723&z=14

Нагадуємо, що найкращий спосіб провести вихідний – мандрувати рідним краєм. Скачуйте в форматі Методичні рекомендації, як краще організувати свій похід за посиланням: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/26407

 

(матеріал підготував Володимир Полторак)

 
поділитися