МАНДРУЙТЕ ОДЕЩИНОЮ

#МАНДРУЙТЕОДЕЩИНОЮ

Любі друзі, є на Одещині багато містичних замків, про які оповідають моторошні легенди та не менш страшні історії. Одне з таких оповідань – про Людину вовка та про лікаря, який зміг цю людину вилікувати. В гості до Людини-вовка можна відправитись автобусом чи навіть електричкою – про це докладніше в сьогоднішній мандрівці…

СТЕПИ БАРАБОЙСЬКІ
від Вигоди до Мангейму (18 км)

Це пішохідний одноденний маршрут від залізничної станції Вигода по степовим просторам Одещини до колишньої німецької колонії Мангейм (зараз – Кам’янка).

По дорозі крім степових просторів Євразії з дикими птахами, зайцями та ковилом, ви дістанетесь до села з банальною назвою Василівка. В ному, заснованому вихідцем з козацького роду Андрієм Шостаком, слід оглянути залишки замку-палацу ХІХ століття, побудованого другим власником села генерал-майором Василем Дубецьким. В цій будівлі згодом мешкав син третіх господарів – Сергій Панкєєв, який став всесвітньо відомим завдяки своєму лікарю – Зігмунду Фрейду.

Саме історія маленького Сергія досі приваблює до себе увагу усіх психоаналітиків світу. Вночі хлопчику ввижались вовки, які сиділи на горіхових деревах за вікном. Зараз від палацу залишились романтичні руїни, а від горіхів у парку – лише пеньки. І навіть зараз кістяк замку-палацу вражає своїми розмірами та гармонійністю усіх мандрівників, хто подорожує трасою Кучурган-Одеса.

І ось щоб допомогти сину, Панкєєв старший написав листа молодому і перспективному лікарю із Відня – Зигмунду Фрейду. Декілька сеансів психоаналізу дали можливість Фрейду написати дослідження «Випадок людини-вовка», яке стало одним з фундаментальних для його методу лікування психічних відхилень…

Ну а далі стежка йде через долину Барабою – тут в ХVІ столітті козаки на чолі з барським старостою Бернардом Претвичем неодноразово зустрічались в герцях із ногайцями, які вели полонених українців на невільничі ринки Османської імперії. Навколо долини можна спостерігати кургани – поховання кочовиків різних часів.

Наприкінці маршруту в колишній німецькій колонії Мангейм збереглися мальовничі руїни кірхи, хати та господарські споруди колоністів, а будівельна структура населеного пункту досі промовляє більше про її першозабудовників, аніж про сучасних мешканців.

Траса Кучурган-Одеса має достатньо жвавий рух, тому мандрівникові не складе проблем сісти на рейсовий автобусний транспорт і добратись до обласного центру.

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%B5%D0%B2,_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

http://booksonline.com.ua/view.php?book=169929

Васильевка

Карта маршрутів: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=19c6WbjIkgu2Y7aguJeTd4BTdBM6XAYqy&ll=46.58646149129957%2C30.971024320684723&z=14

Нагадуємо, що найкращий спосіб провести вихідний – мандрувати рідним краєм. Скачуйте в форматі Методичні рекомендації, як краще організувати свій похід за посиланням: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/26407

(матеріал підготував Володимир Полторак)

поділитися