МАНДРУЙТЕ ОДЕЩИНОЮ! ПІСЛЯ КАРАНТИНУ

 

Друзі, найкращий спосіб провести вихідний – мандрувати рідним краєм. Завантажуйте в форматі Методичні рекомендації, як краще організувати свій похід за посиланням: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/26407
Сьогодні пропонуємо Вашій увазі маршрут, слідуючи яким ви перетнете кордон Одеської області та відвідаєте по дорозі гирло Дикого лиману та місце грецької колонії. До того місця, де дві з половиню тисячі років тому мешкали стародавні одесити.

ТИЛІГУЛЬСЬКЕ ВЗМОР’Я
від Южного до Коблево (13 км)
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit…
Це одноденний маршрут між морським портом Южний та курортним селищем Коблево. Похід проходить теренами двох областей – Одеської та Миколаївської. Сполучення Одеси до Южного та з Коблевого вже достатньо доступне та забезпечене великою кількістю транспортних засобів.
В цілому похід поділяється на ділянку приморську та пересипську.
Високим берегом Чорного моря стежка в’ється на схід від Южного. Слід пам’ятати, що геологічна структура місцевих берегів зумовлює загрозу зсувів, тому йти краєм урвища заборонено – це небезпечно, адже верхній шар грунту може виглядати цілком надійним, а під ним насправді вже зіяє порожнеча. Оскільки види з висоти таких урвищ відкриваються дивовижні і захоплюючі подих – слід бути дуже обережним і не потрапити в пастку.
На північ від маршруту в напрямі села Кошари височіє курган, який археологи прозвали Господарем – він і насправді наче повеліває усім навколишнім простором. Це – частина некрополя давньогрецького містечка, яке на думку археологів, які його досліджують, і є стародавнім Одесом. Одес згадується в багатьох писемних джерелах – зокрема в периплах. Перипли – це описи морських маршрутів, якими користувались стародавні греки, слідуючи до незнайомих країв.
Розкопки Одеса тривають вже декілька десятиліть – вже відомо, що місто було частиною володінь міста Ольвія і було заселене змішаним греко-варваським населенням. Воно проіснувало декілька століть і було знищене кочовиками.
Тилігульський пересип та коблевське взмор’я багаті на різні види перелітних птахів. Спостереження за ними краще проводити спеціальними оптичними приладами з можливістю фотофіксації. В літній період є можливість розмістити в цій місцевості неподалік моря табір для ночівлі.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ брати з собою в дорогу достатню кількість води, адже спекотного літа спрага дошкуляє значно більше, аніж голод. Проте під час проходження маршруту не пийте води надмірно, для втамування спраги треба лише зробити декілька ковтків. Також не забувайте про головні убори та захист від сонячних опіків. Ще раз нагадуємо, що маршрут частково проходить по узбережним схилам – не слід підходити надто близько до краю урвищ, які схильні до осипання.
А на сьогодні все, бувайте здорові і до наступної зустрічі!

 

поділитися