Лекція про “Референдум”

Саме сьогодні, 1 грудня 2021 р., у 30 річницю Референдуму за Незалежність України, курсантам факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції ім. Олександра Одарія і курсантам ХНУВС, Володимир Полторак (доцент кафедри історії України Одеського національного університету ім. Мечникова та фахівець Одеського обласного Центру патріотичного виховання та дозвілля молоді),прочитав лекцію про “Референдум”.
На лекції були розглянуті такі питання:
-для чого роблять референдуми?
-як проходять референдуми в Швейцарії?
-оцінка важливості цієї події в історії України.


З історії
«Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», – таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі.
1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.
Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.
Незалежність України підтверджена вибором самого народу, адже більше 90% українців підтримали Акт проголошення незалежності України на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.
Як завжди вдячні Одеському державному університету внутрішніх справ за співпрацю.

поділитися