Фестиваль “Покрова героїв” відбувся в селі Кам’яне

12 жовтня  в с.Кам’яне, Савранського району, Одеської області відбулась грандіозна подія – фестиваль козацьких традицій «Покрова Героїв», який розпочався з відкриття пам’ятників «Героям трьох поколінь» та «Героям Небесної Сотні». Урочиста частина заходу розпочалась звучанням Державного гімну України, під час якого всі присутні, поклавши руку на серце та затамувавши подих, слухали слова, які у генах кожного справжнього українця.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулись: заступник губернатора Одеської обласної державної адміністрації – Сергій Колебошин, голова Савранської районної державної адміністрації – Віталій Свічинський, голова Кам’янської сільської ради – Володимир Химич, військовий комісар Савранського районного військового комісаріату – Олексій Тодорук, отаман Чорноморсько-гайдамацького з’єднання – Сергій Гуцалюк, заступник отаман Чорноморсько-гайдамацького з’єднання – Олександр Голопотелюк, керівник КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді» – Наталя Михайленко, керівник КУ «Одеський обласний центр української культури» – Валентина Вітос та інші гості заходу. Після закінчення урочистої частини, на території фесту відбулось театралізоване дійство «Кам’янівський стан» (представлення гетьмана та посвята в козачата). Організатори свята передбачили різноманітну та насичену програму із заходами, які цікаві для різних вікових категорій.

На святкових локаціях була розміщена виставка-продаж мистецьких робіт народних умільців, каруселі та особлива радість дітлахів – величезна гірка-батут. А ще просто фантастичний аромат від звареної на багатті юшки, що линув на всю околицю – це справді, щось вражаюче. Також на гостей фестивалю чекав великий концерт просто неба, який залишив купу незабутніх вражень, адже на глядачів чекали виступи найліпших колективів Савранського району, гостей з Одещини, Кіровоградщини та Черкащини. Справжнісінькі козаки у шароварах та дівчата у національному українському вбранні – це варто бачити. Задоволення від першої хвилини до останньої. А молодь мала унікальну можливість поринути у світ улюбленої музики, насолоджуючись виступами неймовірно крутих, запальних гуртів «JillHouse» (м. Одеса) та «Фіолет» (м. Київ). Власне, кожен, хто вважає себе частинкою української нації, в чиїх жилах тече козацька кров, знайшли в цей день собі розваги до душі, детальніше дізналися про наші незмінні традиції та вшанували наших славних захисників. Це було гарне і надзвичайно величне свято, направлене на подальше зміцнення патріотичного духу в суспільстві та вшанування борців за незалежність української держави.

 

поділитися
redactor