Український інститут національної пам’яті підготував нову книгу “Пам’ять роду”! Це 16 зворушливих історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років.
До книги, наприклад, увійшли історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника і публіциста Сергія Плачинди, які самі дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про маму письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії також розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша тощо. Видання містить фрагменти з книги Олеся Бердника “Пітьма вогнища не розпалює” та оповідання Оксани Шалак “Торбинка”.
Електронна версія вже у відкритому доступі
https://cutt.ly/Vho9z40

Перша презентація відбулася вчора в ефірі UA: Радіо Культура у програмі Юлія Чаплінська #ЗгадатиВсе за участі Громовиця Бердник та упорядниці книги Наталка Позняк: “Цією книгою ми хотіли відгорнути сторінку пам’яті трохи далі і побачити Україну, якою вона була до Голодомору: сильною, гордою, мудрою, працьовитою, з почуттям власної гідності та віри у свої сили”.
Аудіозапис презентації
https://bit.ly/396SUoB

Сподіваємося, ця книга надихне вас відкрити родинні фотоальбоми своїх дідусів та бабусь і дізнатися більше про історію своїх родин. А ще – покаже, що залишатися людяними можна навіть у найскладніші часи!