До роковин вшануання пам’яті жертв Голодоморів Український інститут національної пам’яті підготував нову книгу “Пам’ять роду”!

Український інститут національної пам’яті підготував нову книгу “Пам’ять роду”! Це 16 зворушливих історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років.
До книги, наприклад, увійшли історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника і публіциста Сергія Плачинди, які самі дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про маму письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії також розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша тощо. Видання містить фрагменти з книги Олеся Бердника “Пітьма вогнища не розпалює” та оповідання Оксани Шалак “Торбинка”.
Електронна версія вже у відкритому доступі ⏩ https://cutt.ly/Vho9z40
Перша презентація відбулася вчора в ефірі UA: Радіо Культура у програмі Юлія Чаплінська #ЗгадатиВсе за участі Громовиця Бердник та упорядниці книги Наталка Позняк: “Цією книгою ми хотіли відгорнути сторінку пам’яті трохи далі і побачити Україну, якою вона була до Голодомору: сильною, гордою, мудрою, працьовитою, з почуттям власної гідності та віри у свої сили”.
Аудіозапис презентації ⏩ https://bit.ly/396SUoB
Сподіваємося, ця книга надихне вас відкрити родинні фотоальбоми своїх дідусів та бабусь і дізнатися більше про історію своїх родин. А ще – покаже, що залишатися людяними можна навіть у найскладніші часи!
 
 
 
 
поділитися