День гідності і свободи 2021

Зі святом українці💙💛
День гідності і свободи – свято, яке заснували в 2014 році за указом Петра Порошенка. Його прийнято відзначати щорічно 21 листопада. Встановлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

Історія свята

Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада – дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.

Директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло Ігор каже:

День гідності і свободи, для мене особисто, – це, перш за все, наш унікальний український спосіб відстоювати власні громадянські свободи, права і свій вибір творити майбутнє. Навіть гасло нинішньої кампанії, яку запропонував наш музей – “Вільні творити майбутнє”. Мені видається, що Революція гідності, наші Майдани – це соціальна зрілість, це суспільна відповідальність, разюча солідарність і, звичайно, готовність на самопожертву.

Експерт додає, що, в той же час, це велика віра у наші власні сили, у нашу землю та її народ. Цей день важливий для українців ще й тому, що це дуже добра нагода пригадати той унікальний соціальний досвід, який набули українці, це добра нагода спростувати міфи проте що українці не можуть об’єднуватися і перемагати. Наші майдани переконали у зворотньому.

поділитися