Акція до дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Вся Україна та весь світ пам’ятають про трагедію кримськотатарського народу.
В понеділок, 18 травня, виповнюється 76 років з часу депортації радянським режимом кримських татар з їхньої історичної батьківщини – Криму. В цей день Україна та світ відзначають День пам’яті жертв депортації та геноциду кримськотатарського народу.

За офіційними даними, було депортовано більше 200000 кримських татар, за неофіційними джерелами – понад 400 тисяч.
Так трапилось, що за часів історіі самими нещасливими були ті народи, яких лишали домівки. День початку депортації кримських татар, один з найтрагічніших епізодів в історії Кримського півострова. Операцію, провели війська НКВД, вона тривала лише три доби. Під дулами автоматів майже двісті тисяч людей завнатажили у товарні вагони.
В перші півроку депортації загинуло тридцять тисяч кримських татар – кожен п’ятий представник народу. Це офіційно підтверджена цифра, що фігурувала у звітах НКВС Узбецької РСР.
Переселенці спіткалися з безлічу проблем в чужих для них краях – відсутність житла, їжі, будь-яких інструментів для обробки землі – шанси вижити на чужині були мінімальними.
Інформація про кількість загиблих під час депортації ретельно приховувалася в радянські часи від населення, і тому кримські татари були змушені таємно вести перепис представників народу. За його даними, до кінця шістдесятих років ХХ століття загинуло 46% від загального числа депортованих.
Після повернення додому в Крим, кримські татари докладають багато зусиль для увічнення пам’яті жертв депортації. Роками замовчувана тема нарешті стала публічною, щоб назавжди бути в фокусі уваги суспільства.
Кримські татари живуть зараз крім України, також в Туреччині, Румунії, Узбекистані, Росії та Болгарії. В Одесі та області також існує своя кримськотатарська громада.
В останні роки найважливішою подією в справі збереження пам’яті про жертв депортації ставали щорічні багатотисячні жалобні мітинги. Після анексії Криму російська влада вшановувати пам’ять невинно загиблих фактично заборонила.
18 травня о 18 годині на Соборній площі в Одесі відбудеться жалобний мітинг, присвячений геноциду кримськотатарського народу
Як що ви відчуваєте свою солідарність з кримськотатарським народом, цією трагедією, приходьте та підтримайте громаду Одеси.
Я пам’ятаю –
Men hatırlayım

поділитися